Náhody pomrkávající do zrcadla

14. července 2010 v 12:15 | Bliss |  Noise in my head
V mém životě se neděje nic moc zvláštního, o čem bych mohla napsat, přesto - možná to znáte - mám určitou potřebu svými prsty vyťukávat celkem pravidelný rytmus do černé klávesnice, a ztvárnit tu tak pár písmenek.
Před chvílí jsem se učila na basu píseň Darkshines od Muse, ale musela jsem si odpočinout! Song to není až tak těžký (tedy pro začátečníka asi ano, ale já přeci jen hraju už nějaký ten pátek), nicméně mám pocit, že si v životě nemůžu ty taby zapamatovat. A už mne bolí levá ruka!

V neděli jsem byla s J. a P. v bazénu v R. Po uplavání několika bazénů a vylezení z vody, kdy jsem najednou pocítila, jak mi ztěžklo celé tělo, jsem měla dobrý pocit z toho, že jsem udělala něco pro svoje zdraví. Jen jsem si teď vzpomněla, jak jsme si s Lenkou plánovaly, že budeme po večerech o prázdninách běhat, a už je čtrnáctý červenec (panebože, už?!) a skutek nějak kamsi utekl. Nicméně těch prázdninových dní je před námi ještě hodně a sice s tím asi nezačneme tenhle týden a příští také ne, jelikož jsem s P., Š., a J. na J. chatě, ale ten další bychom mohly!

Katka mne zvala na Trutnov Open Air, jelikož jsou tam Manic Street Preachers, a já bych jela, fakt bych jela hrozně ráda! Jenomže už před prázdninami mi dali rodiče vybrat: buď koncert Pavement, Rock for People, nebo Trutnov. A já si vybrala RfP, protože Muse a Editors a Subways a Disco Ensemble, však víte... MSP by třeba mohli přijet na příští RfP nebo by tu taky mohli mít samostatný koncert, to by mi vůbec nevadilo. Snad je někdy v budoucnu ještě uvidím! Což mi ale připomnělo - možná je trochu zbytečné ptát se takhle brzy, ale mně to nedá - kdo myslíte, že přijede na příští Rock for People? Já nad tím přemýšlím už pár dní (v podstatě už od té cesty autem z Hradce do NS s prarodiči M., kteří poslouchali radio, nevím už, jaká stanice to byla, vlastně jsem to nevěděla ani tehdy, kde se nějaká moderátorka ptala posluchačů, co si myslí o sexu ve stáří, do kolika je možné provozovat sex, čemuž jsem se v tu chvíli potichu uchechtla, jelikož s námi dva staříci, kteří se na oko rozčilovali, zrovínka jeli) a moc bych si přála kupříkladu takové Interpol či Spartu. To by byl zážitek! Nebo R.E.M., Pixies a Foo Fighters, ale to už by byl asi šok. Ale vůbec bych se nebránila třeba takové Ladyhawke, to by bylo něco! A jak jste na tom vy? Koho byste si přáli vidět na RfP?

V pondělí kolem poledne jsem byla na QIPu a pobýval tam v tu chvíli také Kuba a mně to nedalo a napsala jsem mu. Povídali jsme si bezmála dvě hodiny, já mu vyprávěla své zážitky z Rock for People (a hlavně z Muse) a on litoval, že na ty Muse přeci jenom nejel, a já litovala jeho. Po zbytek dne jsem měla z našeho rozhovoru dobrý pocit a mám ho vlastně i teď. Jen nevím, kdo z nás jako první napíše tu otázku: "Nechceš jít ven?" Mám pocit, že to budu muset udělat asi já. Ale proč vlastně ne.

Přemýšlím, jestli si vzít ven knížku, mp3 nebo basu (ano, i já někdy hraju J. N.). Nakonec asi zvítězí ta knížka.

A nejlepší je, když pomalu usínáte za úplné tmy na posteli a přímo do uší se vám linou tóny z písně Citizen Erased od Muse. Vlastně úplně nejkrásnější je ten úsek od 05:54 do 06:32, kdy vás to tak jako ukolébá ke spánku a přitom ještě na nejzazším konci páteře cítíte mrazení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | Web | 14. července 2010 v 13:12 | Reagovat

Jo, Interpol. Nebo bych uvítala The XX. Jenže mě může být jedno, kdo bude na příštím RfP, když se tam stejně nedostanu. I když, kdo ví. Možná někdy ano.
Taky si myslím, že si ty taby nezapamatuju. Mám dokonce i pocit, že to přestávám chápat, respektivě, že jsem to nepochopila a celou dobu to hraju špatně. :D
Pustila jsem si Citizen Erased a je to opravdu úžasné...

2 Schwarzie Schwarzie | Web | 14. července 2010 v 13:36 | Reagovat

ten nadpis mi připomněl Sofiin svět - tam je zrcadlo, ve kterým na tebe může zamrkat tvůj odraz.
z tabů jsem v životě nehrála:D

3 Kví-Kví Kví-Kví | Web | 14. července 2010 v 16:59 | Reagovat

Taky mám takové spací písně. Jen je občas ten skvělej pocit tak moc skvělej, že se úplně probudím, jak si ho chci naivně užít.
Ano, již je čtvrtina prázdnin za námi, já mám svátek, a tak nějak jsem si ho zatím zrovna dvakrát neužila.

4 Morfínová Morfínová | Web | 14. července 2010 v 17:03 | Reagovat

Ano Interpol! Doufám v The Strokes, ale vsadím se, že je to jedna z těch skupin co nás mají pořád za československo. Nezlobila bych se za opakovačku Kooks a Hives. Za Franz Ferdinand ( ti by mohli, letos byli dost žádaní ) ale vlastně mě toho teď moc nenapadá, pořád žiju v pocitu, že když jsem viděla Muse, už nic jiného vidět nepotřebuju :D

5 Pecka Pecka | Web | 14. července 2010 v 18:10 | Reagovat

RFP každým rokem roste takže ti Strokes jsou dost reálný, Foo Fighters sem asi už v životě nepojedou protože když tu v 95 byli tak museli Grohla snad znáslnit nebo tak něco když tady těch patnáct let nebyl, jinak to podle mě budou skupiny který pojedou náký turné k svý nový desce... btw kdyby jeli Foos a Strokes na na RFP tak bych se asi zbláznil xD

6 Gluesniffer Gluesniffer | 15. července 2010 v 22:17 | Reagovat

Clash!
ale to mam asi smůlu
a to dilema kdo první vyřkne nevyřčený je fakt hrozná věc.. taky většinou řikam já.. uch.

7 Infantility* Infantility* | Web | 24. července 2010 v 19:35 | Reagovat

Já se teď s hrůzou koukla na kalendář a bohužel už tam toho 14. není :D To je strašný, nic neumím, nic neznám, nezvládám. Fuj je to letos.

Proč ne že? Když dokážete 2 hodiny kecat, tak proč byste nešli ven.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama