Poslední záchvěv prázdnin

29. srpna 2010 v 12:12 | Bliss |  Noise in my head
spt

Přes noc se lehce zamlžila okna v mém pokoji, což se normálně děje jenom na podzim a v zimě, kdy už je chladno (podzim) nebo kosa jako blázen (zima), takže mi ten výjev tak trochu otevřel oči. Uvědomila jsem si totiž - no ne že by mi to jinak ucházelo, ale najednou se to pomyšlení jakoby zostřilo, nabylo pevnějších tvarů -, že prázdniny končí, za pár dnů nastane podzim, já nastoupím do čtvrťáku a bude mě čekat maturita, jupí. Dokonce státní. Začínám to brát jako poctu. A tak si snažím ty poslední prázdninové dny užít jak jen to jde. Třeba festivalem SMT, jenž se konal po dva dny v našem městě. A jaké to bylo?

Pátek se nesl ve znamení akustiky. Okolo páté jsme seděly s Š. a P. na lavičce na Dvorku a vyčkávaly na Vlč., jenž měl celý festival otevřít hraním na svoji španělku. Nebylo to špatné, ale jelikož jsem ho slyšela asi poprvé nebo možná podruhé, jeho hudba šla tak nějak mimo mě. Chci říct - když mám písničky některých interpretů najetý, užívám si je, ale když někoho slyším poprvé, nějak se na to nemůžu soustředit. A navíc se mi zdálo, že písně Vlč. jsou tak nějak na jedno brdo.
Nu, přiznám se, že si tak úplně nejsem jistá, kdo zahrál potom, ale pravděpodobně to byl Emo. Dokonce myslím, že hned můžu přejít k dalšímu písničkáři, a tím byl Laa. U těchto dvou hráčů na kytaru jsem totiž měla úplně stejný problém jako s Vlč. - jejich hudbu jsem zkrátka až tak moc dobře nevnímala. Radši jsem si chodila pro pivo a očima rentgenovala okolí a hlavně Matyáše.
Možná jste teď zmateni a říkáte si: Kdo je sakra Matyáš? Nikdy jsi tu o něm nepsala! Což je pravda pravdoucí. Matyáš je tmavovlasý muž s modrýma uhrančivýma očima, který po mně pořád koukal. POŘÁD! A nejen na tom Dvorku, dokonce už i párkrát v čajovně, tedy pokud jsem ho tam zrovna potkala. Mé srdéčko pro něj už pár týdnů bilo jako na poplach (jen jsem se o tom tady nikdy nezmínila), leč na tom Dvorku jsem zažila zklamání - přitáhl si tam svoji slečnu! Nechápu, proč po mně teda kouká, když má holku! Ať na mě nekouká. Takže to byla jedna věc, která mě nakrkla, pak se stala ještě druhá, ale o tom až později. Teď zpátky k hudbě...
Na podium nastoupil AS a na toho jsem se těšila fakt hodně, jelikož mě jeho texty dost baví. Zpívá v podstatě o kravinách, ale podává to tak úžasně, že ho musíte milovat. Žel bohu ten den zazpíval ze svých starých písní jen jednu jedinou, ostatní byly novější, a ty jsem neznala. I tak se mi ale líbil. Poté zřejmě zahráli už QQ a pak DJD, ale o těch nějak nemám co říct. Takže rovnou přistoupím k SM, jehož poslouchám hrozně ráda. Jsou v tom emoce a vzpomínky a nádhera.
Pak zahrála CA. Uprostřed jejího koncertu jsem šla s Š. na toaletu. Když jsme se vracely, upozornila mě na blízko stojícího Kubu! Nečekala jsem ho tam. Všiml si mě, a tak jsem přistoupila k němu. Pozdravili jsme se. Prohodili jsme pár (opravdu PÁR) vět o tom, že CA je fakt dobrá, ale protože v tu chvíli zrovna silně pršelo, řekl mi, že se jde schovat, a než jsem stačila cokoliv říct, odešel. Takže to je ta druhá věc, co mě naštvala. Myslela jsem si, že už je to dobrý, že už na něj moc nemyslím, ale když jsem ho zase - asi zhruba po měsíci - viděla v tom proužkovaném oranžovém svetru s děsně sexy aurou, která z něj vyzařovala asi tak na kilometr daleko, ocitla jsem se v tom zase až po uši. Jen tak mimochodem: teď zrovna jsme třeba oba online, a stejně se mi neozve. Nechápu ho!
Spát jsem šla asi kolem půlnoci.

Druhý den byla sobota a tentokrát se hrálo už naplno; s bicími. Festival začínal už v půl čtvrté, ale se Š. jsme tam dorazily až ve čtyři, takže nám unikla kapela ChI. Nejdřív jsem si říkala, že je to vlastně dobře, jelikož jsem si myslela, že v ní hraje i K. (kterého jsem opravdu potkat nepotřebovala), ale když jsme se Š. vešly na Dvorek, kluci zrovna odcházeli z podia a K. mezi nimi nebyl. Takže je vlastně škoda, že jsem je neviděla, ale čert to vem. Na podium si pak vylezli OGP, kde hraje na basu moje kamarádka Jana, a kteří hrají už asi tři roky, přesto jsem je včera viděla naživo poprvé! Připravila jsem si pro ně cedulku s nápisem: "I have G point", kde to O bylo ve tvaru kosočtverce, a uvnitř byla tečka, ke které vedla šipka, a u té šipky stálo: "here". Nicméně všichni posluchači ještě seděli na lavičkách, nikdo zkrátka nešel až dopředu před podium, a tak mi bylo trapné naběhnout tam s tou cedulkou; ještě jsem nebyla tak opilá. A tak jsem tu cedulku nechala v tašce a v sedě si vychutnávala jejich koncert. Myslím, že by byl o něco lepší, kdyby trochu zesílili zpěv; tomu bubeníkovi, který zpíval, jsem totiž skoro vůbec nerozuměla. Pak tedy zahráli Dis., na které se všichni hrozně těšili, ale přiznám se, že mě to tedy moc nezaujalo. To TI byli o něco lepší, ale také to šlo nějak mimo mě, přiznám se. Načež udeřila sedmá hodina a konečně začali hrát staří známí VS. To už byli nějací rozjuchaní lidé před podiem a protože máme se Š. VS moc rády (a protože nám byla zima), šly jsme poskakovat před podium také. Tedy to vám byla energie, uf! Krása. A pak už zahráli Sel., kde za basáka zaskakoval J.N., který hraje na kytaru ve VS. J.N. tam totiž dříve hrál na basu, ale pak se na to vykašlal, začal hrát na kytaru a založil VS. Nevím, co se s jejich baskytaristou přihodilo, že nemohl včera přijet, každopádně to bylo celkem fučák. Basy se tedy ujal J.N. a byl to docela zážitek vidět ho hrát na tento elegantní nástroj. No a kdo zahrál jako poslední? To byli TS, jenž hráli jakési ska a reggae, což tak úplně není můj šálek čaje, ale i tak řadím tuto kapelu jako jednu z nejlepších toho festivalu. Krásná zpěvačka Tereza totiž pěkně dokázala rozhicovat dav před ní. 

No a to je asi všechno, co k tomu můžu říct. V ten druhý den se tam neobjevil ani Kuba ani Matyáš a možná to tak bylo lepší.
Zítra má moje třída sraz v hospodě v R. Mně se tedy moc do R. nechce jet, stačí, že tam budu jezdit následujících osm měsíců a pár dnů, ale bude se tam pít tak trochu na žal, jelikož Maruška a B. neudělaly reparáty, a tak jdou znovu do třeťáku. Pěkně mě to naštvalo, s B. jsme se sice nikdy až tak moc v té třídě nebavily, ale na té grilovačce jsme se, tuším, docela sblížily a s Maruškou byla vždycky legrace. Takže tedy asi zítra nakonec pojedu a pěkně to všechno zapijeme.

Tak tedy čus a la pardon, jestli tenhle článek byl moc dlouhej. Užijte si zbytek prázdnin!

Cha, teď jsem tak trochu napsala článek na téma týdne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 29. srpna 2010 v 12:43 | Reagovat

mám dneska čas a mohu pro tebe přijet, nebo ty do Prahy za mnou, odvezu tě pak zpátky a třeba se projít po Praze, nebo někde tu posedět... záleží to jen na tobě :)

2 pavel pavel | Web | 29. srpna 2010 v 13:07 | Reagovat

škoda, vím že je to na poslední chvíli, možná v pondělí nebo v úterý, protože ve středu jedu zpět do Německa... dej mi icq a zítra se dopoledne domluvíme... ale dá se se mnou tam jen psát, protože jsem tu s netem přes Německo... tak zatím:)

3 Schwarzie Schwarzie | Web | 29. srpna 2010 v 16:21 | Reagovat

Matyáš je pěkný jméno!
jo, tak to vypadá spíš na říjen, ale ještě to pořád není pevně dohodnutý, takže se ještě určitě několiksetkrát ozvu:D

4 Kví-Kví Kví-Kví | Web | 29. srpna 2010 v 18:22 | Reagovat

Zajímalo by mě, zdali skupina na posledním řádku na M. (nebudeme přece ptát žádná jména) fandí Toronto Maple Leafs.

Joo, taky jsme oba onlajn a už se neozve, což rozhodně patří na seznam mínusů. Připiš si to. ;)

5 Eleanor Eleanor | Web | 30. srpna 2010 v 17:52 | Reagovat

Jo, to je přesný.. taková ta sexy aura. Uhm.
VS mám taky ráda. Pochybuju však, že je někdy uvidím. :D
Matyáš je mi ohromně sympatickej. Škoda že má holku. Ty vaše pohledy by se mohly nějak vyvíjet. :) I když já už rok očumuju M. a zatím to vedlo jen k pozdravu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama