No way back

13. září 2010 v 17:36 | Bliss |  Noise in my head
Jeáá, poslední dobou mám Foo Fighters období a právě hrající píseň No Way Back mne nabíjí energií, optimismem a vůbec...chutí tancovat a skákat a tak podobně.

Za ten cca týden, co jsem se neozvala, se nestalo skoro nic. Školu jsem nějak přetrpěla a v sobotu večer jsem se vydala s J. na Růžek, kde jsme si daly dvě piva a každá půlku krabičky cigaret (ale vážně, teď už jako poslední!). Růžek je pro mě domovina, cítila jsem se tam opravdu dobře a skoro to vypadalo, že jsou ještě prázdniny a že nemám žádné problémy. Jen krásně čistá obloha protkaná hvězdami, vítr ševelící ještě zeleným listím a kouř z retek stoupající kamsi do nekonečna. To byla krása, kterou jsem si užívala plnými doušky s doširoka otevřenýma očima, vnímající ty vjemy přírody.

V sobotu k nám do města také přijela pouť. Atrakce jsou umístěny na náměstí, to znamená, že všichni lidé do té chvíli zavření uvnitř svých domovů najednou vyrazili na cukrovou vatu, labutě, lavici a podobné sračičky. To znamená, že jsem se snažila jak nejvíc to šlo vyhýbat náměstí, protože jsem vážně netoužila potkávat místní náctileté, kterým - jak se mi tak zdá - už vůbec nerozumím. No vážně, když vidím nějakou třináctku, připadám si proti ní docela stará. A tím rozhodně nechci říct, že 19 je nějaký přestárlý věk, jen ti třinácti a čtrnáctiletí jdou už nějak mimo mě.
Takže je u nás ta pouť, ale já jsem se tam i přesto šla v sobotu podívat, dokonce i včera. Disco hudba řvoucí z repráků mě skoro přiváděla k šílenství, proto jsem se tam moc nezdržela. A dnes nepůjdu tuplem, jelikož venku dští, a tak radši zůstanu doma a budu poslouchat ty Foočka.

Včera přijel můj bratr domů z chmelové brigády a přivezl si s sebou psa. Prý se tam potuloval, asi ho někdo vyhodil z auta, a tak se můj bratr obětoval a vzal ho k nám. Říká mu Žok, ale to jméno se mi zdá urážející, a tak ho nazývám Žakem nebo Odysseem.
Ale chudák Mourinka, naše kočka! Ti dva se ještě nespřátelili a řeknu vám, že mi docela trhá srdce vidět Mourinku smutnou kvůli tomu, že teď nebude naše jediné zvířátko (kromě rybičky a slepic, ale to se nepočítá), a Odyssea vidět smutného, jelikož ví, že láskou více zahrnujeme Mourinku. Nejsem si jistá, jestli byl Žak dobrý nápad, každopádně bratr mu už vyrobil boudu.
A tak máme psa. Jen doufám, že to Mourinka přežije, zatím se ho hrozně bojí. A přitom Žak je snad ten nejhodnější pejsek, jakého jsem kdy viděla. Vůbec neštěká a ta jeho smutná očiska...ach.

A dnes ráno jsem jela autobusem do školy, jako ostatně každý den. Vyjeli jsme z NS a já se podívala doleva, kde se rozprostíral rybník zahalen mlhou, ve které se lámalo pár slunečních paprsků. O kousek dál rostla kukuřice a nedaleko byla postavena pyramida z balíků sena. Poslouchala jsem k tomu Fenomén od Vypsané Fixy a ten okamžik krásy mne naprosto pohltil.

Poslední dobou si říkám, jestli vůbec chci na žurnalistiku, protože se vůbec nezajímám o politiku. Rodiče by mi zaplatili nultý ročník, ale toho já se právě bojím. Nechci, aby za mne platili, a já to pak neudělala... Nebo abych pak zjistila, že mě to vůbec nebaví!
Já stejně nakonec skončím jako učitelka češtiny nebo angličtiny, už to vidím.

Po pár minutách: Ty bláho, co blbnu? S tímhle pošahaným přístupen "já vlastně nevím, co chci, nejradši bych od všeho utekla a ááách já jsem tak líná" se nikam nedostanu. Půjdu na žurnalistiku a hotovo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kví-Kví Kví-Kví | Web | 13. září 2010 v 18:30 | Reagovat

Taky mám pocit, že skončím jako učitelka. Budu nenávidět své žáky a žáci budou nenávidět mě. Takhle nějak, z vlastní nerozhodnosti, podle mě vznikají špatní učitelé. :/ :D

2 barfly77 barfly77 | Web | 13. září 2010 v 19:50 | Reagovat

Žurnalistika? :) hmmm... od září chodim sem: www.vosp.cz
Předpokládám, že chceš na Karlovku, tak kdyby ti nevyšla... :)

3 Morfínová Morfínová | Web | 13. září 2010 v 20:10 | Reagovat

Já si hlavně mezi mladšími náctiletými přijdou hrozně maličká protože už i holky z tercie jsou vyšší a tak vůbec vyvinutější než já :D Listvo nějak nebezpečně roste.
Pořídit si k Endymu kočku, tak nevím. Asi by nám obrátili dům naruby. On je totiž žárlivý pes a navíc instinktivně nemá rád kočky.
Na žurnalistiku jsem chtěla, možná mě to pořád ještě láká, ale zas vím, kde jsou moje meze a že tak dobře psát neumím. Protože být dobrým novinářem je těžké a abych pak skončila někde v Blesku a podobných 'novinách' tak na to mám moc hrdosti.

4 imm imm | 13. září 2010 v 20:27 | Reagovat

žurnalistika je tvůj sen od tý doby, co tě znám. ne, že od něj upustíš! :)

5 Eleanor Eleanor | Web | 14. září 2010 v 16:59 | Reagovat

Psi umí nahodit takovej kukuč, že by se jeden rozbrečel.
Ten "mlhový" okamžik jsem v podstatě dnes zažívala taky. I když to nebyl rybník, bylo to pole, o kousek dál les a vším tím prostupovala mlha a vycházející slunce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama