Find the reason why...

29. října 2010 v 14:19 | Bliss |  Noise in my head
Den plyne za dnem, nic interesantního se neděje, a mně to ani moc nevadí. Využívám prázdnin: čtu si, hraju na baskytaru, chodím do čajovny a dnes večer půjdu se Š. do tanečních. Vlastně ani nevím, proč tam jdu, až tak mě to nebere (navíc neumím tancovat a koukat na lidi, kteří jsou o čtyři roky mladší, není až tak záživné, štěstí, že je tam bar), ale zase na druhou stranu jsem to Š. už slíbila, tak proč se tam na hodinku nepodívat, když pak půjdeme do čajovny za J. a Bárou.

Dnes dopoledne jsem jela s bratrem do Kladna vypůjčit si nějaké ty šaty na maturák. Na internetu jsem si jedny vyhlídla, hned poté, co jsme vešli do půjčovny, jsem je uzřela po pravé straně, nadšeně jsem k nim přicupitala a s radostným výrazem ve tváři, hodný štěněte těšícího se na procházku, jsem na ně ukázala prstem a řekla milé paní u pultu, že jedině TYHLE a žádné jiné.
"Ale máme jedině velikost číslo 32," řekla mi ta žena.
"Uh," vydala jsem ze sebe nějaký podobný pazvuk a vykulila oči, jak nejvíce to šlo. Řasy se mi skoro dotýkaly obočí. "Já mám velikost 38," dodala jsem a v duchu si pomyslela něco o dětských velikostech. Následoval sáhodlouhý dialog mezi paní od pultu a ještě jednou ženou, která obchod pravděpodobně vedla s ní, že by se dalo udělat jiné přešněrování a bla bla bla, kdesi cosi, zatím jsem se obdivovala v obřím zrcadle. "Tak si to pojďte vyzkoušet," řekla mi ta ženština a já šla do kabinky, zahalila se rudým závěsem a svlékla se. A víte co? Byly mi! I když nejsem moc ten ženský typ, který by se vyžíval v šatech a sukních, stejně jsem se na sebe nemohla v zrcadle vynadívat a najednou mi došlo, že opravdu budu mít maturitní ples a budu navlečená v šatech a budu nádherná (tedy to už jsem, ale chápete, hehe) a tak podobně.
Nu a tak jsme to sfoukli asi za deset minut, smlouva byla uzavřena a my s bráchou zase vyrazili k autu a kdyby vás náhodou zajímalo, jak ty šaty vypadají, tak jsou to tyto.

Po poledni jsem vyrazila s Jacquesem ven, protože je dnes opravdu nádherně, skoro takové babí léto, dalo by se říct. Obloha je modrá jako moje kalhotky a všechno se zdá být žůžo. Na té procházce, kdy jsem neurvale kopala do hromad listí a v lese se radovala z vůně ostružin (nebo něčeho takového), jsem si uvědomila, že léto je vlastně ta nejnudnější doba. Jaro je zajímavé tím, že všechno kvete, pučí, raší... Něco nového začíná a tráva je svěží a zelená. O podzimu snad ani nemusím psát, ten má totiž dvé kouzelné podoby, které snad musí chápat každý - podoba slunečná, kdy se žlutooranžové listy třpytí a všelijak lákají vaše oči a vám se až točí hlava z tak krásného, idylického dne, a podoba zatažená, kdy vás zima scvrkává a choulí do sebe, mlha ukrývá všechna tajemství a pole vytváří mazlavou představu o životě. A zima? Zimu moc nemám ráda, ale musím přiznat, že sníh a námraza jsou jistým způsobem kouzelné. No a teď to léto! Řekněte, čím je léto zajímavé, tedy kromě toho, že vás vedra spalují na uhel? A tím nechci říct, že léto nemám ráda, paradoxně ho mám nejraději ze všech období, jen je takové nudné. Všechno je zelené a stagnující. Mouchy otráveně bzučí a komáři otravují víc, než je zdrávo. Ale vlastně víte co? Letní večery a noci jsou krásné! Vzduchem se line ta zvláštní vůně tak typická pro léto a vy se můžete dlouho válet na louce s Jackem Danielsem, hehe.
No...tak to byla moje maličká úvaha o ročních obdobích.

Objevila jsem kapelu Blood Red Shoes a říkám si: Jak jsem bez nich mohla žít?!

Možná píseň Big Me od Foo Fighters, která mi má hrát při nástupu, změním na Smokers Outside The Hospital Doors od Editors. Mrazí mě z ní v zádech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kví-Kví Kví-Kví | Web | 29. října 2010 v 18:14 | Reagovat

Ty šaty jsou boží, ale moje jsou božejší! (chvilka egoismu)
Líbí se mi to přirovnání oblohy k tvému spodnímu prádlu. :D Já včera měla s kravičkou, ale žádné stádo jsem nepotkala. :D :D

2 Morfínová Morfínová | 29. října 2010 v 19:25 | Reagovat

Dneska byl nějaký den vybírání maturitních šatů asi :D  Jsi už čtvrtý člověk o kterém vím, že si je dneska šel koupit.
A jsou fakt luxusní.
A mě tedy dost překvapilo, že se dají v pohodě sehnat i větší velikosti pro nás více obdařené :D ( ale dost tomu napomáhá to korzetové zavazování )

3 J. J. | Web | 30. října 2010 v 11:43 | Reagovat

Ty šaty jsou úchvatný! Nádherný! Snad ti nejkrásnější, jaký jsem kdy viděla! ach..
Pro mě je teda nejzajímavější období léto. Miluji léto, spalující slunce, letní šaty, cestování, celé dny venku, letní lásky, letní noci, srpnový padání hvězd, dozrávání ovoce, všudypřítomnou dobrou náladu, spontánnost..a tak vůbec, létu se nic nevyrovná xP.

4 J. J. | 30. října 2010 v 11:44 | Reagovat

*ty nejkrásnější

5 Eleanor Eleanor | Web | 30. října 2010 v 15:17 | Reagovat

Ty šaty jsou nádherné. :)
Ano, s tím ročním odbdobím to vidím úplně stejně.
Blood Red Shoes! Skvělá kapela. A já se mohu pyšnit tím, že na ně jedu do Prahy. Jupí!! :))

6 pavel pavel | Web | 30. října 2010 v 21:01 | Reagovat

taky se mi líbí, i když bych rád v nich viděl i tebe :)

7 barfly77 barfly77 | Web | 31. října 2010 v 17:48 | Reagovat

pěkné...
hm, jsem asi opravdu jedinej člověk, co si sháněl šaty na maturák až v lednu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama