S vůní mandarinky na prstech

10. října 2010 v 13:58 | Bliss |  Noise in my head
A tak jsem se v pátek vydala se Š., J., P., Fífou a Mírou na Růžek. Hráli jsme fotbálek, pili piva a mysleli si, že to bude všechno, ale odchytl si nás Óďa a zeptal se nás, jestli bychom s ním nezazpívali protest song proti kácení lip na našem náměstí, kvůli kterému se uskutečnila v sobotu demonstrace. My nikdo nemáme zlato v hrdle, ale souhlasili jsme. O. nám vrazil do rukou slova a mohli jsme zpívat. Fífu to ale po chvíli přestalo bavit, tak si zase sedl k pivu, my ostatní však dál s nadšením zpívali skoro se slzami v očích! Bylo to tak...emotivní! Postával tam jakýsi chlápek, který nám do toho neustále cosi žvanil ("Zpíváte to dobře, ale víc nahlas. A při tom rapu víc AR-TI-KU-LUJ-TE. Do-vše-ho-dej-te-víc-vý-slo-vnos-ti. Asi takhle. Protože jinak je to strašný." Ano, není nad upřímnost). Takže jsme i trochu rapovali, což bylo veselé. Zkoušeli jsme to asi natisíckrát! Vždycky to někdo trochu pokazil, a tak se nahrávka musela stopnout a jelo se znovu. Po tisíc pět set čtyřicáté šesté to bylo nahráno celkem slušně; šli jsme domů.

V sobotu od devíti se na našem náměstí konala již výše zmíněná demonstrace.
Jde o tohle: Páni radní chtějí pokácet všechny lípy na našem náměstí (ano, i ty zdravé), jenom proto, aby se mohla rozšířit silnice, která naše náměstí protíná. S tím jsme všichni samozřejmě silně nesouhlasili, a proto jsme uskutečnili demonstraci. Sešli jsme se před čajovnou a bylo nás hodně, troufám si říct, že asi tři sta nebo taky možná víc. Většina lidí byla v černém, jelikož jsme to pojali jako pohřeb. Já na sobě měla svůj nový černý kabátek a klobouček a byla jsem sexy. Se mnou tam byla ještě P., Š. a J. a později dorazil i Míra. Před tím jsem ještě postávali u té čajovny, kde se podával lipový čaj (v tom mrazem protkaném ránu byla úleva svírat kelímkem s horkým nápojem), a kdosi mi do ruky dal několik papírů, abych sháněla podpisy do petice. Bezva, pomyslela jsem si, nejdříve zpívám protest song a teď ještě mám shánět podpisy. To rovnou tu demonstraci můžu vézt! Valná část lidí odešla na protest pochod po náměstí s transparenty a já tvrdla u čajovny a čekala, než se pár lidí, kteří tam zůstali, podškrábne. Poté jsem těch několik papírů hodila na stůl, který byl pro tyto účely venku před čajovnou a u kterého sedělo pár lidí, a šla jsem za průvodem, aby mi snad něco neuteklo.
Stejně mi už pár věcí uteklo, ale dohnala jsem Š., P. a J., které se nachomýtly hned do první řady průvodu a svíraly v rukou transparenty. Před námi kráčel Óďa s bubnem na těle a jeden učitel ze ZUŠky, který zase hrál na akordeon.
Všichni jsme se zastavili u gymnázia a já zrovna přemýšlela, kdy asi pustí tu naši píseň, kterou jsme tak pracně nahrávali, když jsem najednou uslyšela: "...kde máme holky? Ať to zazpívají." Všechny páry očí se stočily na mne, P., J. a Š. Óďa, stojí vedle mě, nám řekl, že musíme zpívat pěkně nahlas, aby nás všichni slyšeli. A tak jsme  tedy zpívali a bylo to trapné, ale pár lidí, kteří si zapamatovali refrén, se naštěstí přidalo. Lidé nám zatleskali a demonstrace tím skončila. Pak přišel Míra, který původně měl zpívat s námi! Rozešli jsme se do svých domovů...

Odpoledne jsem potkala Kubu! Smál se na mě, jako kdyby se mezi námi nic nestalo, jako kdybychom se viděli před pár dny a normálně spolu mluvili! Měla jsem chuť ho nakopnout, ale zároveň z něj servat ten jeho sexy šedo-černý proužkovaný svetr.

V pozdějším odpoledni jsem ještě jela se Š. a J. do R. za Mírou, kde jsme se pěkně najedli v jedné čínské restauraci a následně jsme si hráli na hřišti v parku u mé školy. Rozmilý večer...

Zítra dělám maturitu, hehe.

Pár fotek z demonstrace, poctivě ukradených z Facebooku (díky):

1
U čajovny (a základní školy)

2
Na náměstí

3
Symbolické připoutání řetězy jedné dobrovolnice

4
Velmi povedený transparent

5
Tady jsem i já! Zda-li pak mne najdete...

6
Takto byly lípy na chvíli označeny

Tak snad je nepokácí! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kví-Kví Kví-Kví | Web | 10. října 2010 v 14:54 | Reagovat

Tenhle článek mě fakt rozesmál, zvláště pak ty fotky. :D :D :D
Ale teda jinak souhlas, je to pěkně debilní, pokácet lipovou álej (jsou to přece naše státní stromy, no ne?!) kvůli rozšiřování silnice vedoucí prostředkem náměstí!

2 Eleanor Eleanor | Web | 10. října 2010 v 16:34 | Reagovat

Fandím lípám i tobě u maturit. :)

3 phoenix phoenix | Web | 10. října 2010 v 16:56 | Reagovat

Kácení stromů je zlo! Obdivuju tvoji odvahu k veřejnému vystoupení a lípám držím palce :-)

4 Lili Lili | 10. října 2010 v 18:29 | Reagovat

Třikrát hurá bojovníkovi za práva stromů! :D

5 Morfínová Morfínová | 11. října 2010 v 20:00 | Reagovat

omg, co je to za nápady kácet zdraví lípy?
Doufám, že ta demonstrace něčemu pomůže :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama