Wait, they don´t love you like I love you

12. prosince 2010 v 14:06 | Bliss |  Noise in my head
Čas letí strašně rychle, nezdá se vám? Naposledy jsem napsala v úterý, přesto mám pocit, jako by to bylo teprve včera. Sníh se mi lepí na řasy už několik dní, přesto je ještě podzim; jak paradoxní.

V pátek navečer jsme s Mírou jeli do Prahy na maturák mé kamarádky Katky. Byla obrovská zima, a tak jsem jela v kalhotách a mikině; v ruce jsem svírala igelitku s šaty, silonkami a botami. Po menších nesnázích jsme našli kongresové centrum, kde se ples konal. S Katkou jsme měli sraz u vchodu, kde nám předala lístky, já hned běžela na záchod, abych se převlékla. Abych převlékla svoji duši. Po pár minutách jsem se zjevila po boku Míry, koupili jsme si víno a šli usednout ke stolu vedle Dáši, to jest kamarádka moje a Katky. Jenomže co se nestalo! Pan T., který celý maturák uváděl, zvedl vysoko nad hlavu červenou peněženku a s mikrofonem u úst se zeptal, zda-li ji někdo neztratil na záchodech. Hned jak tohle vyslovil - a taky ta červená peněženka, kterou vlastním, že jó -, mi bylo jasné, že je moje. Kdo jiný by také mohl ztratit peněženku na záchodech než já, která se tam převlékala? A tak se ještě pro jistotu podíval na kartičku pojišťovny, kterou jsem v ní měla, a následně se sálem rozlehlo moje jméno. Vstala jsem ve svých modrých šatech s bílými puntíky a prošla celý sál se všemi páry očí na mě upřenými, ujala se své peněženky, pěkně poděkovala (lidé mi dokonce zatleskali, ach bože, bylo to trapné!) a ladnými kroky (haha) odkráčela zpět k Mírovi a Dáše. Zčervenala jsem. Pro jistotu jsem se napila červeného vína.
Jinak se mi už ale nic zajímavého nestalo, jen jsme s Mírou vyhráli v tombole hru FIFA 2009 a já myslela, že v té tombole bude aspoň prase!
Řekla bych, že se maturák vydařil. Jak jsem tam tak seděla, zatoužila jsem po tom, aby už byl dvacátý první leden, to jest den mého maturáku. Jistě to bude také legrace.
Když tak mluvím o svém maturáku, nesmím zapomenout podotknout, že jsem si konečně vybrala píseň, která mi bude hrát při šerpování. Původně jsem myslela, že to bude Big Me od Foo Fighters, ale nakonec jsem to změnila. A snad už definitivně. Tou novou písní je Golden Skans od Klaxons. Škoda jen, že mi ji nemůžou zahrát celou.

Včera jsem tak trochu pracovala na tom souvislém příkladu na účetnictví. Díky tomu jsem pak celý den měla pocit, že je neděle; já totiž v sobotu nikdy nic do školy nedělám. Dnes v tom ještě musím pokračovat, snad to úspěšně dodělám. Ještě že mi Markétka půjčila svůj SP, jinak bych se s tím pravděpodobně mořila po zbytek svého života. Mimochodem něco takového pak bude v maturitní písemce v dubnu. Jestli odmaturuji, jsem bohyně!

xmas
Nu, a co na závěr říci? Za týden se u nás koná tradiční vánoční koncert, na který se vždy těším snad už půl roku dopředu. Letos to bude pátý ročník, tak čekám nějaké bomba kapely. Něco jako třeba Placebo, Franz Ferdinand či snad Pixies, haha.
Na ten koncert jdu s Mírou a dozvěděla jsem se, že tam jde i Š., což zajisté bude legrace. Možná bych si měla koupit make-up, abych pak měla čím zakrýt monokl. Nedávno jsem totiž šla s Mírou po náměstí a J. mi včera řekla, že prý nás se Š. viděly. My jsme je tedy nespatřili, což je možná dobře. A Š. jí řekla něco ve smyslu: "Támhle jsou ti dva, pojď pryč," a pak: "Kdybych viděla, že se líbají, tak jim snad jednu fláknu!" Takže se to má asi nějak takhle. Š. mi možná někdy v budoucnu ODPUSTÍ (?!), ale pravděpodobně asi nikdy nebude respektovat můj vztah s Mírou. A já si říkám: Má takové kamarádství vůbec cenu? Š. se přestala bavit se mnou, takže by to měla být ona, kdo za mnou přijde a znovu naváže kontakt, ne já. Abych pravdu řekla, nějak jsem ztratila chuť jí v tom lednu požádat o setkání v čajovně a následné vyříkání, jak jsem měla původně plánu. Má to totiž vůbec cenu, hm?
Nejsem si tak úplně jistá. Bohužel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kví-Kví Kví-Kví | Web | 12. prosince 2010 v 19:44 | Reagovat

Teda ty víš, jak se uvést na zábavě :D
Těžko říct, co s ní no. Když se dáte znovu do kopy teď, nikdy jí nebudeš moc říct ani půl slova o Mírovi. Když se dáte do kopy potom, tak je dost možné, že to na tebe vždycky vytáhne jako takovou posměšnou poznámku, když by se jí něco nelíbilo. Ale samozřejmě, nic o ní nevím, a taky to nakonec může být úplně jinak. Člověk si vždycky nejvíc vyčítá to, o co se ani nepokusí... Ale pokud se na to necítíš, nech to být. Pokud je opravdová kamarádka, v prvé řadě by se neurazila a ve druhé by to překousla a omluvila se.

2 barfly77 barfly77 | Web | 12. prosince 2010 v 20:32 | Reagovat

přesně tohle se mi stalo na mym maturiťáku, akorát s telefonem :)))

3 pavel pavel | Web | 13. prosince 2010 v 0:20 | Reagovat

na ty šaty se pamatuji, měla jsi je na blogu, v nich ti to moc sluší...
hlavně že se máte s Mírou rádi a tu kámošku prostě neřeš, nekaž si to :)

4 Bliss Bliss | Web | 13. prosince 2010 v 19:26 | Reagovat

[1]: Díky za tvůj komentář! Mám pocit, že jsi to celé úplně vystihla :)

[2]: Uf, tak nejsem jediná :))

[3]: Děkuju :)

5 Eleanor Eleanor | Web | 13. prosince 2010 v 20:02 | Reagovat

Já se učila účetnictví celej víkend a dnes ráno jsem došla k názoru, že se mi to nějakým záhadným způsobem muselo vykouřit z hlavy. Naštěstí jsme to nepsali.
Já bych počkala na ten leden. Třeba se jí to víc přes ty svátky rozleží v hlavě a bude pak víc vstřícnější (nebo taky víc naštvanější, kdo ví).

6 morfínová morfínová | Web | 14. prosince 2010 v 20:11 | Reagovat

To já se na cizích maturácích zviďitelňuju poněkud horším způsobem. Loni jsem po lidech lila vodky s džusem, seděla na cizím stole a brečela před svýma vyučujícíma. Jediné štěstí je, že si z maturáků nikdo nic nepamatuje :D

A mám hroznou chuť si pustit starou desku Klaxons

7 Wilcox Wilcox | 19. prosince 2010 v 18:47 | Reagovat

já bych se na to vykašlala, až Š. bude v klidu a bude chtít, tak přijde. však ono se jí zasteskne:)
a o plesu radši mluvit nebudu, v pátek sem si udělala tak strašnou ostudu..

8 Her alter ego Her alter ego | Web | 28. prosince 2010 v 21:19 | Reagovat

Há. Drsně ty! (Normálně to nepoužívám, ale tahle dvě slova se docela šiknou, ne?)

Já na stužkováku vyhrála podivnou knihu, musela jsem pro ni na podium, ale zase lepší než pytel ječmene, nebo jakysi umrtvený koroptve :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama