Leden 2011

Rozšířen je hypoteční úvěr. Poskytuje se na koupi nemovitosti, na výstavbu nemovitosti nebo její rekonstrukci, na modernizaci či opravu

14. ledna 2011 v 22:58 | Bliss |  Noise in my head
"Jedna plus jedna jsou tři," řekla nám dnes o hodinu ekonomiky učitelka a trochu bláznivě - se zakloněnou hlavou - se uchechtla. "A TENHLE člověk učí na naší škole?" pošeptala jsem Markétce do ucha. Ale pak bylo vše vysvětleno, a to docela poeticky. "No, když máte v jedné sklenici vodu a v druhé šťávu a smícháte je, dostanete něco třetího. Nebo když máte hlínu a semínko, z něhož po čase vyroste květina."

Ze Skotska přijel na vánoční prázdniny Dejv. Ve středu večer jsem s ním a Bárou byla v čajovně; byla jsem tak ráda, že toho kluka ušatýho (a on je, akorát to není přes delší vlasy vidět) zase vidím. Na oslavu jsme si dali vodnici s příchutí Coly a třešně (ale tak jako ušlo to, no), cigaretu (fuj, kouřit po dlouhé době byl hnus) a brko (fuj, hulit po dlouhé době byl hnus). Ale ne, teď si dělám trochu legrandu. Myslela jsem si, že když jsem nekouřila dlouho marihuanu, tak mě to rozkope. Nerozkopalo, ba dokonce jsem si ani moc zhulená nepřipadala.
(Teď jsem si do pusy dala OBŘÍ wasabi a málem jsem umřela! Fakt. Tak pálivou wasabi jsem ještě neměla. Úplně mi vytryskly slzy. Můj jazyk! Mám pocit, že jsem ohluchla, což s tím zdánlivě vůbec nesouvisí, ale já ten pocit i přesto mám!) A tak jsme se pěkně pobavili a navzájem se při loučení objali. Tak zase na Velikonoce!

Přesně za týden mám maturitní ples. Nesmírně se těším, ale trochu mě znervózňuje, jak si holky povídají o tom, co za účesy budou mít a jak se nechají namalovat. Já ke kosmetičce nejdu (nějak to přece zvládnu sama, ne?!) a ke kadeřnici jdu, ale ještě u ní nejsem objednaná. Tak doufám, že příští pátek nebudu vypadat nepatřičně, že se mi nerozteče mejk ap, že mi neutečou linky oční a tak podobně.

Rozhodla jsem se, že se o jarní prázdniny (nám začínají čtrnáctého února) začnu učit, abych taky nějak udělala tu maturitu. Nesmím také zapomenout podat přihlášky na vysoké školy. Mimo jiné přemýšlím také o speciální pedagogice a psychologii na UK, ale abych si sehnala nějaký psycho materiál, to mě ani nehne. Tedy jak já se svým přístupem udělám maturitu a NĚKAM se dostanu...to opravdu nevím.

My teď ve škole nic moc neděláme. Učitelka na účetnictví je nemocná (jupííí, hurááá, heja...no a co, že z něho maturujeme? Prostě jupíííí!), o hodiny vystřihujeme květiny z barevného papíru, protože jsme hippies. Nevím ale, co budeme dělat po maturáku. Teď se můžeme ulejvat z hodin, protože se na něj potřebujeme připravit, ale co sakra bude po příštím pátku? Temnota.
O půlnoční překvapení budu hrát na bicí. Jo. Fakt. My jsme ve třídě dvě baskytaristky, máme tam jednoho kytaristu, ale bubeník žádný. A tak jsem to vzala. Zahrajeme píseň I love rock´n´roll, dnes jsme ji trénovali a celkem nám to jde. Naštěstí to není těžká píseň. Ale radši si v pondělí nebo úterý uděláme volno a zavřeme se do zkušebny na celé dopoledne.

Dana Houdková je bohyně.

It´s a perfect day for getting wild

4. ledna 2011 v 14:12 | Bliss |  Noise in my head
Teprve v dvacátém roku své existence jsem objevila kouzlo South Parku. Kdyby nebylo školy, koukala bych na něj od rána do večera, takhle ho sjíždím jen když se končí den, ležím rozvalená na posteli a do sebe soukám brambůrky, pizzu nebo wasabi (pokud je tedy ovšem seženu, včera jsem s Jacquesem na vodítku prošla asi tři krámy u nás ve městě a nikde nic, považte, třikrát jsem musela chudáčka Jacquese přivázat za vodítko k nějaké tyči, načež mne pak provázel smutným psím pohledem, natřikrát mě vítal radostným šviháním ocasem do nohou a třikráte mi samým štěstím svými špinavými tlapami tloukl do kolen). Takže ta věc se má asi takhle. Na tento roztomilý seriál mě naučil koukat Míra, když jsem u něj strávila minulý víkend. Želbohu ale vždy večer u nějakého toho dílu usnu, včera jsem třeba zaspala část toho, kde vystupuje Robert Smith z Cure. No, naštěstí jsem ho ale stejně stihla.

Dnes jsem přijela ze školy asi v půl druhé. V autobuse jsem seděla vedle Anežky, s kterou jsme rozmlouvaly o maturitě (jak taky jinak); došlo mi, že se vůbec neučím a že mi to nedělá starostí ani co by se za nehet vešlo. Plánuji se ale učit po maturáku, který připadá na dvacátý první leden, což je, panečku, za sedmnáct dní, a vězte, že ještě vůbec nemáme hotové půlnoční překvapení, teprve dnes jsme dostali TAKOVÝ NĚJAKÝ NÁPAD. Tak uvidíme, co se z toho vyvine. Já si myslím, že náš ples bude tak trochu rozpačitý, ale přesto se na něj těším. 

Já jsem zjistila, že jsem se zamilovala do oblohy. Tedy nemyslím do rajčat a salátů a okurek a podobné zeleniny, která se přikládá kupříkladu k přírodnímu řízku a hranolkám s tatarkou (ach bože, proč píši o jídle, když mám NESNESITELNÝ hlad a když na mě v kuchyni čeká podivně vyhlížející jitrnice, kterou nejím?!). Myslím třeba tu noční, tu mám asi nejradši. Víte, celé hodiny bych se dokázala procházet venku v noci a sem tam okouknout temně vyhlížející nebe se zářícími zubisky, totiž hvězdami. A co teprve luna! Ať už dorůstá, couvá či je úplněk, všechno má své kouzlo. A mírná záře, která se rozprostírá kolem ní jako nějaký prstenec, nezapomeňme na ni! A co teprve když přes tento zářivý kotouč zlehýnka proplují mraky! Z toho jednoho až zamrazí v zádech; najednou myšlenka, že by se někde mohl přeci jenom ukrývat nějaký ten duch, když jdete zrovna kolem hřbitova, není až tak přitažená za vlasy.
Miluji i denní oblohu; zataženou, rozjasněnou, s duhou i s deštěm. Miluji mlhy, červánky a dokonce i sníh...tedy občas.
Dnes ráno jsem jela autobusem do školy a seděla jsem hned na tom prvním sedadle vedle řidiče. Jen co jsme vyjeli, začala jsem se blaženě usmívat skoro jako po nějakém extásijním orgasmu. Poslouchala jsem totiž Cure (já myslím, že Cure jsou naprosto výtečná skupina pro (pod)zimní večery či temná rána) a jak jsme tak ujížděli jitru v nočním kabátku, vše před sebou jsem měla jako na dlani. Silnice před námi se stáčela na všechny strany, ubývající šero ji obklopovalo, ale zároveň - možná schválně - nechávalo trochu místa pro světlo od reflektorů autobusu. Tato směsice tmy a světla se skoro vyrovnávala klišé jménem jin a jang. A ti Cure byli jen třešničkou na dortu, dokonalostí, která se skoro zdála neskutečná. Škoda jen, že do školy to mám sotva dvacet minut jízdy. Někdy bych si přála, abych v tom autobuse seděla po celý den a aby po celý tento čas svítil měsíc na cestu a hvězdy působily jen jako jakési ukazatele. Je jedno, kam bychom jeli. Možná do světa fantazie.

Včera jsem obdržela jednotku z AJ z kompozice. Učitelka mi pod můj výkon připsala červené "congratulations" s vykřičníkem a já se tak cítila jako v nějakých stupidních amerických filmech pro teenagery; nu, hrdě jsem se dmula pýchou. Jen nevím, jestli to měla být gratulace k tomu, že jsem jako jediná ze třídy dostala jedničku, či jestli to mělo znamenat něco ve smyslu "konečně ses, ty krávo, probudila, protože tvůj letošní výkon v angličtině je naprosto mizerný, co to jako s tebou je, he?" No nevím.

Za patnáct týdnů píši praktickou maturitní písemku. Do patnácti týdnů se tedy musím naučit všechny vzorečky, které jsme o ekonomiku za ty čtyři roky brali, všechny účetní případy, které jsme se za tři roky naučili a...a to ani nemluvím o IT, které se ani nastudovat nedá. Bude to švanda, ale ty já mám ráda, heja!

"It doesn´t touch me at all!" zašeptal mi Robert Smith do ucha a pak ho slastně olízl. Teď je zvěcněn na poslední lavici u okna, kde tak krásně hřeje to topení.