Čaj o páté

27. února 2011 v 17:52 | Bliss |  Noise in my head
Nic moc se neděje. Pomalu chroustám svůj život, poslouchám Kasabian a piji k tomu tzv. švédské čaje.
Přihlášky k vysokým školám jsem úspěšně odeslala někdy ve středu, tak jsem opravdu zvědava, zda-li jsem vše vyplnila správně, a bude mi tak hodno přijít k přijímačkám. Přede mnou je ještě asi zhruba 10 týdnů na střední škole a je to hodně i málo zároveň. Děsím se 18. a 19. dubna, kdy budu psát praktickou maturitu, zároveň se ale těším, až to budu mít za sebou. Zatím nejsem moc schopná si něco zapamatovat a nemůžu uvěřit, že by se to do deseti týdnů mělo změnit. Maturita byla, je a vždy bude svým způsobem legrace.

Včera večer jsem se trochu utápěla v nudě, a tak jsem si pustila film s názvem Ex Drummer. Ty bláho. Přijde mi, že Mechanický pomeranč je proti tomu procházka růžovým sadem. Nu dobrá, ten film jsem naposledy viděla někdy v deseti letech a ještě mě na něj rodiče nenechali koukat, protože je moc násilný, takže jsem ho vlastně nikdy nedokoukala, ale kdybych měla srovnat Ex Drummer a knižní zpracování Mechanického pomeranče, jež jsem četla zrovna nedávno, určitě je pro mne víc hrůzostrašnější právě Ex Drummer. Tolik násilí! Paradoxně se mi ale nejvíc líbila závěrečná část, kdy psychicky narušený otec jednoho z hrdinů zastřelí hlavní aktéry a ti pak "posmrtně" vypovídají svůj životní příběh či své problémy. Takže mě to svým způsobem oslovilo i neoslovilo, zkrátka u tohoto filmu pro mě zřejmě platí zásada "jednou a dost".

V pátek jsem do sebe dostala snad všechno, co šlo. Začalo to odpoledním půllitrem červeného vína v čajovně a jahodovou vodnicí, načež jsem asi o hodinu později do sebe nasoukala půllitr jahodového shakeu. Celé jsem to proložila třemi cigaretami po celkem dlouhé době, takže jako fuj. Večer jsem šla s Bárou na Růžek na pivo, ale nebyla tam kdovíjaká zábava, proto jsme se rozhodly vydat se do čajovny na pu-erh. Tam nám Óďa nabídl "docela domácí čokoládu", jak se zmínil o jakési hnědavé hmotě schované v rukou. Bylo mi jasné, co tak asi dobrého může být v jeho DOCELA DOMÁCÍ ČOKOLÁDĚ, přesto (nebo spíš možná proto) jsem si od něj malý kousíček vzala. Stejně tak i Bára. Ta to rychle spolkla a zapila čajem a upozornila mě na velice odpornou chuť. Přičichla jsem si k TOMU a zkřivila obličej znechucením. "Fuj!" řekla jsem a strčila si to do pusy, v třesoucí se ruce šálek pu-erhu. Tedy přesněji - chtěla jsem si to strčit do pusy. Bohužel jsem se netrefila, místo toho se mi ta příšernost přilepila na spodní ret a než jsem ji sloupla, plně jsem pocítila její chuť. "Asi se pozvracím!" pověděla jsem a položila ten kousek na svůj mobil, jenž odpočíval na stole. Chvíli jsme se na sebe jen tak dívali - já a hnědí oplývající extrakt z marihuany. Po vnitřním přemáhání jsem to slupla doslova jako malinu a gratulovala si k tak odvážnému výkonu. Pak nám Óďa řekl, že extrakt ještě nikdy nezkoušel vyrobit, a tak vůbec neví, co nám to udělá. Vyděšeně jsme se na sebe s Bárou podívaly a já si sama pro sebe říkala, že jestli umřu, můj duch bude Óďu strašit úplně VŠUDE a při VŠEM, dokonce i při odhrabování sněhu a jiných lidských kratochvílích.
Inu, neumřela jsem. Dokonce mi to nic neudělalo, tedy pokud pominu třesoucí se ruce, ale to dost dobře můžu přičíst alkoholu, který jsem za ten den vypila.

Nu a to je asi vše. Jak říkám - nic se neděje a podle toho i ten článek vypadá.
Nervózně si cuchám vlasy a pomýšlím na to, že zítra při zazvonění budíku a násilném otevření očí zase rozproudím ten věčný koloběh života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pansy Pansy | Web | 27. února 2011 v 18:22 | Reagovat

Mechanickej pomeranč jsem přečetla a chystám se ho uzřít na vlastní ajka. jestli existuje ještě něco horšího,asi se na to taky budu muset podívat:D
"...dokonce i při odhrabování sněhu a jiných lidských kratochvílích." smích:D převýborně napsaný.

2 Kví-Kví Kví-Kví | Web | 27. února 2011 v 19:02 | Reagovat

Chudák óďa teda jako... ale hlavně, žes to přežila!

3 Morfínová Morfínová | Web | 27. února 2011 v 20:11 | Reagovat

Pokud si dobře pamatuju z let dávno minulých, tak je třeba to nejdřív převařit ve vodě aby se to zbavilo té hnusné chuti a až pak to hodit do mlíka, kde to pustí ... svoje účinky :D
Ale vím to jenom teoreticky, nikdy jsme to nezkoušeli :D

4 Eleanor Eleanor | 28. února 2011 v 19:58 | Reagovat

Švédský čaj? Zajímavé... Asi obnovím své čajové rituály.

5 barfly77 barfly77 | 28. února 2011 v 22:37 | Reagovat

Dík za tip na ten film, to určitě stáhnu, zní to zajímavě!

6 pavel pavel | Web | 3. března 2011 v 8:44 | Reagovat

Jestli se chceš nudit tuhle sobotu, můžeš spolu se mnou, když nám to minule zase nevyšlo. Je to poslední den co tu jsem, pak zase odjíždím. Napiš mi komkoli jak na tom jsi. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama