Co se zdá, to je sen

30. dubna 2011 v 15:35 | Bliss |  Noise in my head
Byl čtvrtek, druhá hodina. Ekonomika. Učitelka nám všem konečně oznámila, jestli jsme udělali praktickou maturitu nebo ne. Kousala jsem si rty. A pak...měla jsem 202 bodů! To jsem tedy vůbec nečekala. Víte, modlila jsem se, abych měla aspoň čtyřku, ale za 202 bodů je už dokonce dvojka! Ha, možná jsem měla jít dál studovat ekonomiku...
...kecám! To bych se asi zbláznila. Doufám, že po ukončení SŠ slova jako ekonomika a hlavně účetnictví neuslyším do konce života.
Udělala jsem tedy celou praktickou maturitu; ještě dva týdny a pár dní a čeká mě ústní. Zatím se neučím. Je mi ale jasné, že bych měla, a to co nejdříve! Tak snad...zítra? Dnes musím pít.

Odpoledne mě doma čekaly obě babičky. Napínala jsem je. Když jsem se před nimi svíjela a kroutila a tak nějak podivně mračila, jedna z babiček si položila ruku na srdce a řekla, že je jí z toho úplně blbě. Tak jsem si uvědomila, že bych jí ještě mohla přivodit infarkt, tudíž jsem řekla, že to mám v kapse. Starým dámám zablýskly se oči! Skoro se přede mnou rozbrečely, já se tedy smála. A pak babiččino obvyklé s něhou a plnou dávkou štěstí v hlase: "Jaký má Andruška hustý vlasy, podívejte." Ona mé druhé babičce vyká. "No jo, to má po tátovi," ozvala se ta druhá - tatínkova maminka. "Nó...," protáhla první bábi s trochou uraženosti v hlase, jak jen to ona umí, "...ale moje maminka měla taky tak hustý vlasy. Asi má něco z obou." Ježišmarjá, mohly bychom se tu všechny poprat kvůli mým vlasům, napadlo mě a v duchu jsem se tomu uchechtla. Ach, ty moje babičky...

Večer mi volala Š., jestli s ní nechci jít pít. Ona měla v pátek ředitelské volno, tak jí bylo hej, nicméně já jsem pro každou špatnost - nevadilo mi, že jdu ještě další den do školy; šla jsem s ní, M. a K. pít. Vodku s džusem. Domů jsem se dostala někdy kolem půlnoci a ihned padla do postele. Když mi druhý den v půl sedmé zazvonil budík, myslela jsem, že umřu. Bolela mě hlava, chtělo se mi spát a nejradši bych celý den proležela v posteli. Ale musela jsem jet do školy, jelikož mě o poslední hodinu měla zkoušet učitelka z angličtiny - můj průměr byl 2,5 a já tak nějak tušila, že kdybych celý den zatáhla, mileráda by mi na vysvědčení napařila tu trojku.
Pátek byl strašný den! Hned první hodinu jsme měli IT, já ji celou strávila na Facebooku a nuda mě pomalu rdousila. Co to ale bylo proti následujícím třem hodinám (!) ekonomiky. Měli jsme nějaké změny, proto se nám to takhle blbě sešlo. Polovinu mých spolužáků to přestalo bavit po druhé ekonomice - nic jsme totiž nedělali -, takže šla domů. Skřípala jsem vzteky zuby, protože bych nejradši jela taky, ale musela jsem tam vydržet do té poslední hodiny. Neměla jsem s sebou knihu ani mp3, tak jsem si jen tak něco čmárala do sešitu a pěkně se nudila. Navíc mě pořád ještě trochu bolela ta hlava a oči se mi zavíraly i přesto, že jsem si dala kávu z automatu. Po tomto martýriu přišla čeština, jež byla podobně zoufalá. Ve třídě nás zbylo už jen pár. A pak konečně přišla ta vytoužená angličtina. Říkala jsem si, že jsem to vlastně nakonec mohla klidně zatáhnout, protože při tom zkoušení budu určitě tak nervózní, že jí tam začnu žbleptat nějaké nesmysly a dá mi trojku. A taky že jo! Měla jsem jí popsat dva obrázky z tématu "Rodina", což je snad to nejjednodušší, co jsem si mohla vylosovat, a pak pár obrázků z Irska, které jsem měla za referát. Když jsem viděla, co jsem si vylosovala, usmála jsem se pro sebe, protože lépe to asi ani dopadnout nemohlo. Měla jsem nějakých šest minut na přípravu, v podstatě jsem si ty obrázky skoro ani neprohlédla, byla jsem si jistá, že z fleku něco vymyslím. Jenomže pak se dostavila ta nervozita - šlo mi přeci o známku a trojku z angličtiny jsem snad NIKDY neměla, to by byla taková OSTUDA - a já tam začala něco podivně koktat a žvatlat...byl to dosti mizerný výkon a já osobně bych si za to zkoušení dala trojku...a taky že mi ji učitelka dala! Bylo mi jasné, že ji dostanu i na vysvědčení, a tak jsem byla naštvaná. Na sebe.

Tuto noc se mi zdálo, že se dívám na internet na výpis známek, které nám učitelé dali na vysvědčení, a v kolonce "Anglický jazyk" se skvěla trojka. Já mám takovou teorii: Když se mi něco zdá, tak se to buď vůbec nestane, nebo se stane přesný opak. Takže když jsem se ráno probudila, říkala jsem si: Není možný, aby mi dala dvojku, určitě tam bude trojka jako v tom snu, to je jasný. A víte co? Byla tam dvojka! Dala mi ji i přes to včerejší zpackané zkoušení. Jsem tuze ráda.

Prší a venku se setmělo. Poslouchám Kasabian a sem tam oblohu pročísne blesk. Já mám ráda bouřky, ale zrovna dnes, když je ten sabat, jsem si fakt žádnou nepřála!

Jdu si udělat kakao.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pansy Pansy | Web | 30. dubna 2011 v 16:37 | Reagovat

milé babičky:D a dobře ty:))
fuj, tři hodiny po sobě jakýhokoliv předmětu je humus.živě jsem si to představila,fuj.

2 Kví-Kví Kví-Kví | Web | 30. dubna 2011 v 18:49 | Reagovat

GRATULUJU! :D

3 Morfínová Morfínová | Web | 1. května 2011 v 12:43 | Reagovat

Taky gratuluju, k obojímu a pěkně se uč ať nedopadneš jako já, která už teď nic nestíhá :D

4 phoenix phoenix | Web | 1. května 2011 v 17:01 | Reagovat

Gratuluju!:)

5 Eleanor Eleanor | Web | 1. května 2011 v 18:37 | Reagovat

Taky gratuluju. :)

6 serža serža | 1. května 2011 v 22:27 | Reagovat

taky moc moc gratuluju! x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama