Ten monitor tak pěkně září v noční melancholii

21. dubna 2011 v 21:53 | Bliss |  Noise in my head
Můj život je vlak a já spěchající turista do neznáma. Potřebuji svého průvodčího, aby mu řekl, v kolik hodin má vyjet.
Čas běží někde pode mnou, vůbec ho nestíhám. Dvacátý první duben? Koho to zajímá.
Za slunečního třpytu chodím na procházky s Jacquesem a poslouchám Preston School of Industry. Usedám u vody, kde vítr načechrává vlnky, kachny mlčí a sní, den vzdychá. V tu chvíli je mi tak krásně, že slovy to nelze popsat. Ta chvíle je život.

Prsty mi voní od cigaret. Po dlouhé době nemůžu si pomoci.
V pondělí jsem podstoupila praktickou maturitní zkoušku z účetnictví a ekonomiky a v úterý z IT. Nakonec jsem nebyla nervózní. Ani trochu. Seděla jsem v poslední lavici u okna a občas se podívala ven, abych nabrala inspiraci. Nebo abych nezešílela. Zaúčtovat asi 200 účetních případů, prohrabávat se fakturami, zapisovat vše do knihy pohledávek nebo závazků, do knihy DPH...ne, to není legrace. Nechápu, jak jsem vydržela celých šest hodin být tak soustředěná. Když se nad tím zpětně zamyslím, docházím k tomu, že to byl ode mě obdivuhodný výkon. Ale mám z toho všeho dobrý pocit, vážně. Většina mých spolužáků z toho byla špatná, ale já v pondělí odpoledne stála v parku u naší školy, vdechovala vůni jara a usmívala se. Bylo to za mnou. A nebylo to tak hrozné. Za dva týdny se dozvím výsledek. Musí to přeci vyjít, když z toho mám tak dobrý pocit, nebo snad ne?!

V úterý jsem tedy ještě psala to IT, ale to byla fraška. Vlastně celá praktická byla tak trochu fraška. Používala jsem taháky a nikdo si toho nevšiml.
V úterý odpoledne jsme měly my děvčata zkoušku. Povedla se ukrutně. Krásně se mi zpívalo a hrálo, dobrá nálada ťukala na okenní tabulky.

V poslední době mám chuť napsat povídku, ale vždy v noci - kdy je můj čas na psaní - jsem tak nesmírně unavená, že nemám na nic sílu. Ale přitom mám tu správnou NÁLADU! Dnes večer bych chtěla dopsat jednu píseň, kterou jsem včera objevila v PC (psala jsem ji někdy před rokem, ale nedokončila), ale s největší pravděpodobností zalezu do postele a usnu s úsměvem na tváři. Času dost, říká se, ale ve skutečnosti to není tak úplně pravda...

Všechno v mém životě je zamotané asi jako dračí smyčka, kterou vázal nezkušený junák.
Včera jsem pila s J. a P. a Fífou a Týnou a krásně se rozveselila. Myslela jsem, že celý dnešní den prospím, ale místo toho jsme odpoledne pily s J. houbu a pak jsme nějakým bláznivým způsobem dostaly nápad jet do R. na zelené pivo. Daly jsme si ten mok zelený, načež jsme se po dopití odebraly do parku, kde jsme svými jazyky laskaly houbu a povídaly si a...sakra, nevím, jak teď pokračovat, aby to neznělo moc směšně nebo tak něco. Povídaly jsme si zkrátka o Mírovi a J. mi řekla, že si s ním před pár dny psala a že z jeho vět nabyla dojmu, že našeho rozchodu lituje. Já si to myslím také, protože před pár dny napsal na FB báseň, která byla pravděpodobně o mně a která...voněla emocemi.
Jsem ještě trochu opilá a neumím všechno patřičně vyjádřit, ale důležitý je pocit, který zůstal ve mně. Vlastně ani moc nevím, proč to sem všechno píšu. Měla bych se radši najíst, protože mi kručí v břiše, a odpočinout si, protože zítra pojedu do Prahy za svou milou Seržou.

Ach jo.
Co dělat mám,
když myslel sis, že pro mě důležitý je jen sex.
A pak jsi zjistil,
že je ve mně možná něco víc.
Nějaká hloubka, která by stála za prozkoumání.

Smekám klobouk a dobrou noc, drazí nocležníci!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | Web | 21. dubna 2011 v 23:31 | Reagovat

Jaro jako by ani neproběhlo a za chvíli už bude květen...
No, tak třeba na to účetnictví bych ten tahák taky riskla. Dost mi ani nedochází, jak z toho budu maturovat, když skoro nic neumím.
Hm, možná v tom bude něco víc. Kdo ví (člověk nikdy neví...).

2 barfly77 barfly77 | Web | 22. dubna 2011 v 15:34 | Reagovat

Vyjde to! ;)

3 Morfínová Morfínová | Web | 23. dubna 2011 v 20:32 | Reagovat

6 hodin!?
A já blázním kvůli 15 minutám ústního :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama