When you´re sitting in the corner of your head

27. dubna 2011 v 17:42 | Bliss |  Noise in my head
Nervózně jsem protočila oči, když jsem přes sklo ve dveřích svého pokoje uviděla tápající ruku - kde jen je ta klika? - mé babičky, jež sem poslední dobou chodí až podezřele často. Co jen asi zase...
"ANDRUŠKO, MUSÍŠ PROLÍZT, JINAK TI NABACÁM!" Vtrhla sem rychleji než tornádo. Škádlivě mě pocuchala ve vlasech a zase odešla. Ach jo, pomyslela jsem si v duchu.

Zatím se mi zdá, že mám u maturity víc štěstí než rozumu. Včera jsem zase po půl roce dorazila do školy (nebo mi to aspoň jako půlrok přišlo) a učitelka na účetnictví nám oznámila, že už opravila první skupinu praktické maturity. V první skupině jsem byla i já, ale to mi došlo asi až po pěti minutách, takže jsem vůbec nebyla nervózní, když četla jména a počet bodů. V účetnictví jsme jich museli mít minimálně 125.
"No, Andreo," řekla zvolna učitelka, když došla k mému jménu, "to byla docela špatná písemka."
A jéje, posteskla jsem si svému alter egu, tak to budu psát znovu v září.
"Máš 124 bodů..."
COŽE COŽE TO SI DĚLÁŠ PRDEL ŽE JSEM TO NEUDĚLALA VO JEDEN ZASRANEJ BOD ASI SKOČÍM Z VOKNA GRRRR!
"...ale protože jsme taky dávali 10 bodů za úpravu, a tys to měla hezky napsaný, tak jsem ti ještě přičetla těch deset bodů a máš celkem 134."
UF JEŽIŠMARJÁ!
"Ale moc jsi mě nepotěšila, čekala jsem, že to bude lepší," dokončila svoji řeč učitelka.
To mě vůbec nezajímá, já účetnictví nesnáším a hlavní je, že jsem to udělala! pokračovala jsem ve svém duševním monologu.
Ale kámen ze srdce mi moc nespadl, jak byste možná čekali. Ti, co prošli z účetnictví, svými bílými tesáky ozařovali všechny a všechno jako v reklamě na Colgate, já však místo toho zaraženě seděla v lavici. Věděla jsem už, že jsem udělala i část z informatiky, ale pořád jsem ještě netušila, jak jsem dopadla z ekonomiky. A stačilo neudělat jediný předmět - jedinou část z těch tří - a CELOU praktickou bych musela opakovat v září - tedy i účetnictví a IT, které jsem teď v dubnu zdárně splnila. A taky mi tak nějak došlo podle toho těsného výsledku, že kdybych to opravdu musela znovu psát v září, už bych účetnictví nenapsala! Při pomyšlení, že bych opět musela podstoupit těch milion účetních případů, jsem se otřásla.

Dnes jsem se ve škole silně nudila, ale kromě toho nám učitelka řekla výsledky ekonomiky. Tedy ještě předtím, než vešla do třídy, se roznesla zpráva, že dva lidi z naší skupiny to neudělali. Celou přestávku jsme my spolužáci byli značně nervózní - nikdo pochopitelně nechtěl být černým Petrem.
Ale nakonec se ukázalo, že sice učitelka má opraveno, ale ještě ne všechno! Chybí jí doopravit 6 lidí a mezi těmi šesti jsem i já! Tudíž jsem se dneska ještě nedozvěděla, jak na tom jsem. Nemusela jsem se tedy o tu přestávku vůbec strachovat.
Abych ale pravdu řekla, momentálně nijak nervózní nejsem. Ti dva spolužáci, kteří to neudělali, měli 117 bodů, což ke 125 není tak daleko, a tak si říkám, že snad nejsem takovej loser, abych to nenapsala! Oni totiž nikdy nebyli moc velkými experty na ekonomiku a účetnictví (já taky ne, ale přesto jsem se tak nějak na trojce držela), proto si myslím, že bych to mohla udělat. Zítra se vše rozsekne...

Včera jsme měly s holkami zkoušku, což byla docela legrace, jelikož jsem nahrála do fotoaparátu naši píseň. Zajímalo mě, jak to zní v počítači, a vlastně to není tak katastrofální, jak jsme původně myslely. Jen se mi zdá ta naše píseň trochu monotónní, takže snad změníme tóny kytary a poupravíme bicí.

A dnes...
Dnes bych se měla učit třetí maturitní otázku z ekonomiky (vlastně bych se měla už konečně učit VŠECHNY!), protože z ní zítra píšeme písemku, ale místo toho tu skládám píseň.
Jsem bezva.

P.S. Tak teď se babička vedle v kuchyni může úplně potrhat smíchy. Docela mě to děsí, takhle jsem ji snad ještě nikdy neslyšela se smát. Snad z toho nedostane infarkt! Nedávno totiž řekla mému bratrovi: "Já se za Andrušku každej večír modlím, aby udělala tu maturitu." A on na to: "Jó, babi, to je třeba." Takže na to si teď babička vzpomněla a smíchy tu chvíli hekala jako osel. Ha ha, to jsem ale k popukání. Tak aspoň si tím prodlouží život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 serža serža | 27. dubna 2011 v 18:08 | Reagovat

to je to nejnapínavější, co jsem za poslední dobu četla. dokonce jsem si při čtení přestala natahovat punčocháče, abych se líp soustředila.

moc gratuluju k tomu účetnictví!!! x) a neboj, tu ekonomiku určitě uděláš x)fakt ti držím palce. třeba budou ještě přičítat body za skvělost a to budeš úplně v pohodě x)

2 Pansy Pansy | Web | 27. dubna 2011 v 19:10 | Reagovat

fuj tyjo! tys mě vyděsila... no takže gratulace za úpravu, Andy:)) držim palce na tu ekonomiku.
babička je asi dost humorvoll osoba:D

3 Morfínová Morfínová | Web | 27. dubna 2011 v 20:17 | Reagovat

Hah, tohle mi udělat učitelka hodím po ní kladivo (nebo něco co je zrovna po ruce ) :D
Nicméně, gratuluju

U nás doma panuje všeobecné přesvědčení, že to musím dát levou zadní, takže jsem asi jediná, kdo se stresuje. Což je taky docela blbý, protože když s tím všichni tak nějak počítají vůbec mě to nemotivuje.
Možná spíš naopak.

4 Eleanor Eleanor | Web | 27. dubna 2011 v 21:10 | Reagovat

Držím palce. :)
A skládat písničky je taky důležitý... :)

5 Kví-Kví Kví-Kví | Web | 28. dubna 2011 v 16:31 | Reagovat

Takový infarktový články, to mi nedělej, holka!
To by bylo, aby i ta ekonomika nevyšla, držím palce!

6 pavel pavel | Web | 28. dubna 2011 v 22:14 | Reagovat

Psát krasopisně čísla se vyplatí, jak vidíš. :)
Pomodlím se taky za tebe. Otče náš si snad ještě celej pamatuji, nebo mám raději Zdrávas Mario? :D

7 barfly77 barfly77 | 29. dubna 2011 v 18:40 | Reagovat

no prosim, dáš i ten zbytek ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama